VšĮ “Socialinis architektas“ užmezgė ir įtvirtino ilgalaikį vyresnio amžiaus asmenų ir jaunimą atstovaujančių organizacijų bendradarbiavimą

VšĮ “Socialinis architektas“ užmezgė ir įtvirtino ilgalaikį vyresnio amžiaus asmenų ir jaunimą atstovaujančių organizacijų bendradarbiavimą
  • 2021 December 14

Nuo 2021 balandžio mėn. VšĮ “Socialinis architektas” įgyvendino Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Informacinių technologijų įgūdžių ugdymas vyresnio amžiaus žmonių savarankiškumui ir aktyvumui darbo rinkoje palaikyti“ Nr. JVAŽ 01461. Projekto tikslas – ugdyti vyresnio amžiaus asmenų informacinių technologijų srities įgūdžius jų savarankiškumui ir aktyvumui darbo rinkoje palaikyti bei sukurti ilgalaikį partnerystės tinklą tarp vyresnio amžiaus asmenis ir jaunimą atstovaujančių organizacijų. Projekto veiklos vyko Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių ir Druskininkų regionuose. Projekto seminaruose ir konsultacijose dalyvavo asmenys iš įvairių organizacijų: vyresnio amžiaus asmenys (nuo 60 metų) iš Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“, regioninių senjorų klubų, jauni asmenys (16-29 metų) iš asociacijos Europos judėjimas Lietuvoje, Socialinių inovacijų asociacijos ir kitų organizacijų.

Projekto biudžetas 49,970.00 eurų, iš kurių 44,973.00 yra Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parama. Projekto pabaiga 2021 gruodžio 31 diena.

Projekto metu įvyko 25 mokymai vyresnio amžiaus asmenims, kurių metu kompetencijas pakėlė 250 vyresnio amžiaus asmenų iš 5-ių Lietuvos regionų. Tai vyresnio amžiaus asmenų mokymai, ugdantys yresnio amžiaus asmenų gebėjimus ir įgūdžius informacinių technologijų srityje. Šių mokymų metu taip pat išryškėjo vyresnio amžiaus asmenų poreikiai IT srityje, kuriuos įvertinę lektoriai pateikė išvadas.

Po mokymų dalyviai geba kompetentingiau naudotis IT technologijomis tiek asmeniniame gyvenime, tiek darbe, tai užtikrina jų ilgesnį išlikimą darbo rinkoje, aktyvesnį gyvenimo būdą, taip pat išaugino jų savanorystės galimybes, suaktyvino dalyvių veiklą pačioje Bočių sąjungoje ir kitose vyresnio amžiaus asmenis vienijančiose organizacijose.

Projekto metu taip pat įvyko 5 bendri mokymai “Ateities IT inžinieriai”, skirti bendram jaunimo ir vyresnio amžiaus asmenų įsitraukimui į bendras mokymų veiklas didinančias kompetencijas informacinių technologijų srityje.

Mokymuose dalyvavo Lietuvos BOČIŲ sąjungos, regioninių senjorų organizacijų, Europos Judėjimas Lietuvoje ir VšĮ “Socialinis architektas” nariai, savanoriai bei darbuotojai, kurie sustiprino dalyvaujančių organizacijų partnerystę , sužinojo apie naujausiais IT technologijas, IT sprendimus ir IT naudą .

Projekto metu įkurta iniciatyvinė grupė iš aktyvių mokymų dalyvių, kurie po projekto veiklų ir toliau „platins žinią apie IT svarbą“ savo organizacijose, regionuose bei tuo pačiu stiprins tinklaveiklą tarp jaunimo ir vyresnio amžiaus asmenų organizacijų šiuose regionuose. Bendrų mokymų metu pasirašyta partnerystės sutartis „Sidabrinė karta“ tarp dalyvaujančių organizacijų.