VšĮ “Socialinis architektas“ tęsia vyresnio amžiaus asmenų ir jaunimo bendradarbiavimo stiprinimą IT srityje

VšĮ “Socialinis architektas“ tęsia vyresnio amžiaus asmenų ir jaunimo bendradarbiavimo stiprinimą IT srityje
  • 2022 September 5

2022-2023 metais VšĮ “Socialinis architektas” įgyvendino LR SADM finansuojamą dvimetį projektą „PRISIJUNGĘS 2022-2023 KELRODIS INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ PASAULYJE“ Nr. JVAŽ 03308 ir  Nr.JVAŽ03323. Projekto tikslas – ugdyti vyresnio amžiaus asmenų gebėjimus IT srityje, plėtoti tinklą “Sidabrinė karta” vienijantį vyresnio amžiaus asmenų ir jaunimo organizacijų bendradarbiavimą. 2022 metų projekto veiklos vyko Klaipėdos, Tauragės,  Alytaus, Marijampolės regionuose, o 2023 metų veiklos vyko Telšių, Ukmergės,  Jurbarko, Utenos regionuose. Jau daug metų “Socialinis architektas” bendradarbiauja su Lietuvos „Bočiais“, nacionaline pagyvenusių žmonių asociacija „Patirtis“, regioniniais senjorų klubais ir jaunimo bendruomenėmis bei organizacijomis, vystydamas švietimo ir savanorystės plėtros ir stiprinimo veiklas.

Projektų dėka sustiprintas jaunimo ir vyresnio amžiaus asmenų bendradarbiavimas, pakeltos daugiau nei 160-ies vyresnio amžiaus asmenų IT kompetencijos.

Parengta aktyvaus mokymosi metodika „INOVATYVŪS MOKYMO (-SI) METODAI AKTYVIAM VYRESNIŲ ASMENŲ INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ GEBĖJIMŲ UGDYMUI “PRISIJUNGĘS“, remiantis kuria organizuoti IT gebėjimų mokymai vyresnio amžiaus asmenims.

Organizuoti bendri vyresnio amžiaus asmenų ir jaunimo renginiai „ATEITIES INŽINIERIAI“, kurių metu dalyviai susipažino su technologijų nauda ne tik teoriškai, bet ir praktiškai.

LR SADM skirta parama 2022 metais 40.000 eurų, 2023 metais 40.000 eurų.